Giresunda Gezilecek Yerler | Giresunda Ne Yenir | Giresunun Nesi Meşhur | Girsunun Tarihçesi

Sponsorlu bağlantılar

Giresun
Giresun ilimiz yurdumuzun Karadeniz bölgesinde yer alan şehirlerimizden biridir.,Giresun ilimize bağlı 15 ilçesi mevcut olup bunlar,Alucra,Bulancak,Çamoluk,Çanakçı,Dereli,Doğankent,Espiye,Eynesil,Görele,Güce,Kesap,Piraziz,Şebinkarahisar,Tirebolu ve Yağlıdere dir.Giresun ilimizin il trafik kodu 29,nufusu499.087 dir.

,
Giresun ilimizin tarihi,Bölgede Hititler,Frigler,Miletoslular,Bizanslılar,Selçuklular ve Osmanlı imparatorluğu hakimiyetini sürdüğü biilinmejtedir.

Giresunun nesi meşurdur,
Giresun dendiği zaman akla ilk ülekemizdede önemli bir tarımolan fındık üretimi gelmektedir,yani Giresun şehri fındığı ile meşur bir şehrimizdir.

,
Giresun şehrimizin gezilecek yerleri,Giresun kalesi,Hayırsız ada,Şebinkarahisar kalesi,Kümbet,Bektaş,Gölyanı,kulakkaya ve sis dağı yaylaları,Aksu şenlikleri,pınar şelalesi,aygır gölü, gibi yerleri görmeden gelmemenizi tavsiye ederiz.

Giresunun yöresel yemekleri
Giresun şehrimizinde kendisine has bir mutfağı mevcuttur,hamsi böreği,çalıçileği çorbası,mendek çorbası,fasulye turşusu,karalahana diblesi,yağlaş,mendek çorbası,hamsili mısır ekmeği gibi birçok yöresel mutfağının çeşitleri boldur,sizlere tavsiyemiz bu lezzetleri tatmadan gelmemeniz.

giresun tanıtım filmi

YouTube Preview Image Bu Konu Hakkında Ne Düşünüyorsunuz Soru Sormak ya da Yorum Yapmak İçin Buraya Tıklayın

Sponsorlu bağlantılar

Giresunda Gezilecek Yerler | Giresunda Ne Yenir | Giresunun Nesi Meşhur | Girsunun Tarihçesi yazısına ait etiketler : , , , , , , , , ,

Nasıl Buldunuz?

giresunda ne yenir , giresunun neyi meşhur , giresun da ne yenir , giresun neyi meşhur , giresunda yemek yenilecek yerler , giresun un nesi meşhur , giresunda nerde yemek yenir , giresunda nerede ne yenir , giresunun meşhur gezilecek yerleri , görele ilçesinin yemekleri

Yorum Yapmayı İhmal Etmeyin.

Yorum ekleye bilir yada yazı için geri bildirim gönderebilirsiniz..Bu yazı için yorumlarına abone ol: subscribe to these comments RSS.

Giresunda Gezilecek Yerler | Giresunda Ne Yenir | Giresunun Nesi Meşhur | Girsunun Tarihçesi yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.