vega 100

İşyerinde Savunma Nasıl Yazılır?

Sponsorlu bağlantılar

İşverenler bazı durumlarda çalışanlardan savunma isteyebilir. Savunma istemek işverenin bir hakkı olduğu gibi savunmayı yazmamak çalışanın suçu kabul etmesi anlamına gelir.

Sizden savunma istenildiğinde başınıza gelebilecekleri iyi düşünün ve bir uzman eşleiğinde savunmanızı hazırlayın. Tüm işyerlerinde aynı doğrultuda gitmemekle birlikte yaptığınız savunma yetersiz bulunursa kınama cezası alırsınız. 6 ay içerisinde 3. kınama cezasını aldığınız zaman ücret kesimine gidilir.3.kere ücret kesiminde kısa süreli iş akdinin feshi cezası alırsınız.3. kez kısa süreli iş akdi feshinde uzun süreli iş akdi feshi alırsınız.

Savunma Yazısı Örneği:

Suçlama: 23.07.2013 tarihinde işe geç geldiniz. Bu konuda savunmanızı yazınız.

…..personel işleri müdürlüğüne

Konu: Savunma isteği (23.07.2013)

23.07.2013 tarihinde işe geldiğim belirtilmektedir. Pazartesi sabahı her zaman çıktığım saatte evden çıktım ve iş yerine gitmek için metro hattını kullandı. ….. istasyonunu geçtikten sonre metro hattı elektriklerinde yaşanan problemden dolayı araç hareket edemedi ve teknik aksaklık 37 dakika sürdü. İşe vardığımda mesai başlangıç saatim geçmişti. Tüm işe giriş saati kayıtlarım incelendiğinde bu olayın devam arzetmediği görülecektir. Yine geç kaldığım gün yapmakla mükellef olduğum işleri tamamlamış olduğumu bilgilerinize sunarım.

Ad ve Soyad

Ek: Varsa metro arızasını gösteren resmi yazı veya haber küpürü

Bu Konu Hakkında Ne Düşünüyorsunuz Soru Sormak ya da Yorum Yapmak İçin Buraya Tıklayın

Sponsorlu bağlantılar

Nasıl Buldunuz?

savunma nasıl yazılır , savunma nasıl yazılır örnek , savunma yazısı nasıl yazılır , işyerinde savunma nasıl yazılır örnek , savunma yazısı örneği , işyerinde savunma nasıl yazılır , savunma ornegi , savunma yazma , savunma yazmak , işyeri savunma örneği

Yorum Yapmayı İhmal Etmeyin.

Yorum ekleye bilir yada yazı için geri bildirim gönderebilirsiniz..Bu yazı için yorumlarına abone ol: subscribe to these comments RSS.

İşyerinde Savunma Nasıl Yazılır? yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.