Klavyede Türkçe Karakter Sorunu (ç,i,ü,ö,ş Tuşları Çalışmıyor)

Sponsorlu bağlantılar

Soru: Klavyemde bir kaç gündür Türkçe karakterleri yazarken bastığım harfler yerine başka simgeler çıkıyor. Ne yaptımsa düzeltemedim. Laptomumun klavyesini nasıl düzeltebilirim lütfen yardım edin. Tekrar eski karakterleri klavyeye nasıl atayabilirim?

Cevap: Klavye kullanırken yanlışlıkla aşağıdaki harfleri belirtilen karakterleri atamışsınız.
ü de = ]
i de = ‘
ö de = ,
ş de = ; tuşlara bastığınız bu sembolleri görüyorsanız sorunuzun cevabı basit. Klavyenizi eski hale getirmek için shift ve alt tuşlarına birlikte basın. Sorununuz çözülmediyse yorum kısmına probleminizi yazın. Klavyenizdeki sorunun çözülmesinde yardımcı olalım.

Bu Konu Hakkında Ne Düşünüyorsunuz Soru Sormak ya da Yorum Yapmak İçin Buraya Tıklayın

Sponsorlu bağlantılar

Nasıl Buldunuz?

tu lar bozuldu , klavyede türkçe karakter sorunu , klavye türkçe karakter sorunu , klavye turkce karakterleri yazmiyor , klavyede turkce karakterler calismiyor , klavye tuşları karıştı nasıl düzeltirim , klavyede harf yerine simge çıkıyor , klavye bozuldu nasıl düzeltirim , türkçe karakter sorunu klavye , klavyem türkçe karakterleri yazmıyor

One Comment »

  • rmysa18 demiş ki:

    bu dediginiz seyleri yaptim hala ayni hatayi g,steriyo

Yorum Yapmayı İhmal Etmeyin.

Yorum ekleye bilir yada yazı için geri bildirim gönderebilirsiniz..Bu yazı için yorumlarına abone ol: subscribe to these comments RSS.

Klavyede Türkçe Karakter Sorunu (ç,i,ü,ö,ş Tuşları Çalışmıyor) yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.