Piyer Loti’ye Nasıl Gidilir? Pierre Loti

Sponsorlu bağlantılar

Adını Fransız deniz subayı Pierre Loti’den alan Haliç manzarasının en iyi izlenebildiği yerdir .

1876 yılında Türkiye’ye gelen Piyer Loti haliç manzarasını izlemek için çıktığı bu tepeden çok etkilenmiş, bir çok eserini kahvesini yudumlarken bu Eyüp sırtında yazmıştır. O gün bugündür bu tepenin adı Piyer Loti olarak kalmış.

1997 yılında tepe yapılan düzenlemeyle turizme açılmıştır. Haliç’,n ve tarihi adanın eşşsiz manzarası eşliğinde çay yudumlamanın eşsiz hazzını yaşamak isteyenlerin mutlak gelmesi gereken bir yerdir.

Piyer Loti Tepesine nasıl gidilir?

Piyer Lotiye ulaşmanın en pratik yolu Eyüp Camii arkasından kalkan teleferiği binmektir. Teleferik sizi hızlıca Piyer Loti tepesine ulaştırır. Diğer bir alternatif ise mezarlık içindeki patikayı tırmanıp tepeye ulaşmak. Aracıyla Piyer Loti tepesine gelecekler ise Eyüp’ün iç kesimlerinden araçlarıyla gelebilirler.

Bu Konu Hakkında Ne Düşünüyorsunuz Soru Sormak ya da Yorum Yapmak İçin Buraya Tıklayın

Sponsorlu bağlantılar

Piyer Loti’ye Nasıl Gidilir? Pierre Loti yazısına ait etiketler : , , , ,

Nasıl Buldunuz?

piyerloti , piyerloti nasıl gidilir , piyerlotiye ulaşım , pier lotiye nasıl gidilir , pierre loti nasıl gidilir , piyerlotiye nasil gidilir , pierre lotiye nasıl gidilir , pierloti hakkında , pier loti tepesi nasıl gidilir , merter piyerloti nasl gidilir

Yorum Yapmayı İhmal Etmeyin.

Yorum ekleye bilir yada yazı için geri bildirim gönderebilirsiniz..Bu yazı için yorumlarına abone ol: subscribe to these comments RSS.

Piyer Loti’ye Nasıl Gidilir? Pierre Loti yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.