Türkiye’nin Modern Stadyum Projeleri | Manisa Akhisar Yeni Stadı

Sponsorlu bağlantılar

Bank Asya birinci ligi lider olarak bitirip, Spor Toto Süper Lige yükselen Manisa Ekibi Akhisar Belediye Spor’a müjdeli haber Akhisar Belediyesinden geldi. Akhisar Belediyesi Akhisar Spor’un sahası süper lig kriterlerini taşımadığı için yeni bir stadyum projesi gerçekleştirme kararı aldı.

1970 yılında kurulup bu sezon süper lige çıkmayı başaran Akhisar Belediye Spor’un kullandığı sahanın gerek kapasitesi gerekse teknik şartları yetersizdi. Devreye giren Akhisar belediyesi 12000 kişilik stadyumu barındıran modern bir spor kompleksi yapma kararı aldı. Kompleks içinde yanısıra 2.000 kişilik kapalı spor salonu ve 600 araç kapasiteli kapalı otopark bulunacak.

Akhisar Stadı Kovalık mevkisii diye tabir edilen, Mermerciler Sitesi ile Akhisar Belediyesi’ne ait şantiyenin bulunduğu bölgeye yapılacak.

Bu Konu Hakkında Ne Düşünüyorsunuz Soru Sormak ya da Yorum Yapmak İçin Buraya Tıklayın

Sponsorlu bağlantılar

Nasıl Buldunuz?

akhisar stadı , akhisar belediyespor stadı , akhisar , akhisar yeni stad , akhisarspor stadı , akhisarspor yeni stad , akhisar stad projesi , akhisarspor stad projesi , yeni akhisar stadı , akhisar belediyespor stadyumu

Yorum Yapmayı İhmal Etmeyin.

Yorum ekleye bilir yada yazı için geri bildirim gönderebilirsiniz..Bu yazı için yorumlarına abone ol: subscribe to these comments RSS.

Türkiye’nin Modern Stadyum Projeleri | Manisa Akhisar Yeni Stadı yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.